Widły do palet - poznaj najważniejsze informacje na ich temat

Rozwój technologiczny pozwolił na wynalezienie maszyny, bez której żadna osoba pracująca na dużym magazynie czy w centrum dystrybucyjnym nie wyobraża sobie pracy. Wózek jezdniowy znacznie ułatwił transport ciężkich towarów z miejsca na miejsce. Pozwolił na usprawnienie wielu czynności, dzięki czemu zyskał tak wielu zwolenników. Oczywiście sam ten sprzęt byłby znacznie mniej użyteczny, gdyby nie widły do palet. Ten element do nieodzowna część praktycznie każdego wózka jezdniowego. Dlatego właśnie warto poznać najważniejsze informacje na jego temat.

 

Widły do palet, czyli najczęściej wykorzystywany osprzęt

Największą zaletą tej części wózka jezdniowego jest fakt, że jest ona wymienna. Dzięki temu, mimo ewentualnego uszkodzenia, czy też zwykłego zużycia, nie trzeba kupować nowej maszyny, ponieważ wystarczy tylko dokupić nowe widły do palet. Przypominają one swoim wyglądem literę „L”. Warto zwracać uwagę na jakość wykonania, a także wykorzystanych materiałów. Ma to być osprzęt, który będzie towarzyszył pracownikom firmy przez lata, dlatego też warto zainwestować w lepsze wyposażenie. Co więcej, możliwa jest regulacja rozstawu wideł, przez co znacznie zwiększa się zakres możliwych zastosować.

 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze osprzętu?

Istnieje wiele kryteriów, według których można dokonać podziału wideł do palet. Jednak przede wszystkim należy zwrócić uwagę na:

  • Sposób ich montażu - istnieje co najmniej kilka metod ich instalacji. Mogą być one zawieszane na karetce, przykręcane, z zaczepem lub też bez niego. To, o czym należy pamiętać to fakt, że montaż tego elementu wózka jezdniowego powinien odbywać się bez większych problemów. W przypadku jakiegokolwiek oporu najlepiej skonsultować się z serwisem.
  • Długość i grubość wideł - na rynku najbardziej popularnymi długościami, które stosuje się na różnego rodzaju magazynach są m.in. 1000, 1100, 1200, 1400 oraz 1600 mm. Warto także zwrócić uwagę na grubość wybieranego sprzętu. Mieści się ona w przedziale 40 – 70 mm. To, o czym należy pamiętać to zbieranie regularnych pomiarów związanych z grubością wideł. Z czasem materiał może się ścierać, jednak nie może ubyć go więcej niż 10% oryginalnych wymiarów. Zużycie nie powinno być większe niż 5 mm niezależnie od wybranej grubości.
  • Klasę karetki - należy uznać ten czynnik jako wyznacznik jakości. To właśnie na niego powinno zwracać się szczególną uwagę. Dzięki temu łatwiej będzie zdecydować się na odpowiedni rodzaj osprzętu do wózka jezdniowego.
  • Udźwig - należy dostosować go do indywidualnych wymagań firmy. Warto przeanalizować średnią wagę wszystkich ładunków, aby dobrać odpowiednie widły do palet.
0
Feed

Zostaw komentarz