Rodzaje wózków widłowych. Spalinowy czy elektryczny - co wybrać?

Coraz rzadziej wykorzystuje się siłę pochodzącą z mięśni człowieka, aby przenieść z miejsca na miejsce naprawdę ciężkie przedmioty czy też umieścić je na dużej wysokości. Na różnego rodzaju magazynach czy też halach produkcyjnych chętnie wykorzystuje się do tego typu działań wózki widłowe. Wraz z rozwojem technologii na rynku pojawiły się maszyny zarówno spalinowe, jak i elektryczne. Każdy typ ma swoje plusy i minusy, które warto przeanalizować przed zakupem czy też wynajmem takiego sprzętu.

 

Wózki widłowe elektryczne – powiew przyszłości

Palety z różnymi produktami zazwyczaj znajdują się wewnątrz budynków, jednak istnieją także firmy, które decydują się na trzymanie różnego rodzaju artykułów na zewnątrz. Jeszcze kilkanaście lat temu obsługiwać tego typu ładunki mogłyby tylko i wyłącznie wózki widłowe spalinowe. Jednak z czasem wprowadzono także innowacyjne rozwiązania do elektrycznych sprzętów, które zasilane są akumulatorami. To, co przemawia na ich korzyść to fakt, że są one ekologiczne, ponieważ nie wytwarzają żadnych szkodliwych dla środowiska gazów i zanieczyszczeń. Znane marki takie, jak Still, Linde czy BT/Toyota stawiają właśnie na tego typu rozwiązania i w ich ofercie można znaleźć coraz to więcej maszyn zasilanych bateriami.

 

Benzyna, diesel a może gaz? - maszyny spalinowe

Jednak to, co wyróżnia wózki widłowe spalinowe od elektrycznych to fakt, że te pierwsze są w stanie utrzymać większy ciężar. Bez żadnych problemów radzą sobie na zewnątrz, kiedy pada deszcz, śnieg czy też są niskie temperatury. Nie straszne są także dla nich śliskie nawierzchnie, ponieważ na koła można założyć łańcuchy czy też kolce, które poprawią przyczepność wózków widłowe spalinowych. Dodatkowo warto także wspomnieć o tym, że w układzie paliwa zamontowane są specjalne filtry, których zadaniem jest oczyszczenie wytwarzanych gazów, by były mniej szkodliwe.

 

Do tej pory korzystano głównie z maszyn napędzanych benzyną, gazem czy też olejem napędowym. Jednak ze względu na coraz większy nacisk kładziony na ekologię, wydaje się, że to właśnie elektryczne maszyny będą zyskiwały na popularności i ostatecznie to właśnie tylko z nich będą korzystały przedsiębiorstwa w przyszłości, w związku z pojawiającymi się innowacyjnymi rozwiązaniami.

 

0
Feed

Zostaw komentarz