Osprzęt do wózków widłowych - rodzaje i przeznaczenie

W centrach logistycznych, dystrybucyjnych czy też na halach produkcyjnych potrzebne są zazwyczaj maszyny, które poradzą sobie z transportem palety z towarem z miejsca na miejsce. Jednak w niektórych firmach potrzebne są urządzenia wielofunkcyjne, które dzięki specjalnym dodatkom, mają większy zakres działania. Tak właśnie jest w przypadku wózków widłowych i osprzętu do nich. Obecnie maszyny te to nie tylko widły, ale także i szereg innych akcesoriów, mających pomóc w codziennym funkcjonowaniu na terenie danego zakładu pracy.

 

Rodzaje osprzętu do wózków widłowych

Najpopularniejszym osprzętem do wózków widłowych są różnego rodzaju chwytaki. Przydadzą się one szczególnie wtedy, kiedy potrzebna jest stabilność w trakcie transportu konkretnego produktu takiego, jak m.in. opony, rury czy produkty betonowe. Kupując dostosowane do takich towarów chwytaki znacznie szybciej, a przede wszystkim bezpieczniej będziesz mógł transportować i przenosić, chociażby bele makulatury i celulozy, bloki pianek, kartony, beczki czy też złom.

 

Oprócz tego często korzysta się z obrotnic, aby można było opróżnić pojemniki bokiem. Sprawdzą się we wszystkich branżach. Niektóre modele zostały wyposażone w specjalne ułatwienia, dzięki czemu mogą być wykorzystywane w różnego rodzaju odlewniach czy garbarniach.

 

Do przewożenia dywanów można wykorzystać trzpienie. W przypadku, kiedy są to trzpienie nośne można je stosować również do przewożenia zwojów różnych drutów, kabli czy innych takich materiałów.

 

W zależności od rodzaju działalności Twojej firmy możesz również zainwestować we przesuwy boczne. Doskonale sprawdzą się w momencie, kiedy trzeba pobrać i przewieźć stałą liczbę jednostek z linii produkcyjnej. Doskonale sprawdzi się dla firm wytwarzających materiały budowlane.

 

Warto także zainwestować w trawers oraz paletyzator. Pierwszy osprzęt do wózków widłowych znajduje zastosowanie w transporcie długich części o dużej wadze. Natomiast drugi umożliwi transport nawet 8 palet.

 

Osprzęt do wózków widłowych - wybierz najlepszy dla siebie i swojej firmy!

Jak widać jest wiele rodzajów dodatku do popularnych maszyn. Dlatego też warto zastanowić się przed ich zakupem, który będzie najbardziej funkcjonalny w Twoim przedsiębiorstwie i przyniesie Ci najwięcej pożytku.

0
Feed

Zostaw komentarz