Naprawa i konserwacja wózków widłowych

Wygięcie masztu, kłopoty z hamowaniem, nietypowy kolor dymu wydobywającego się z wydechu to tylko niektóre czynniki, które powinny zaniepokoić właścicieli pojazdów jezdniowych wykorzystywanych na magazynach czy halach produkcyjnych. Tego typu sytuacje są impulsem do działania. Naprawa popsutych komponentów jest konieczna, aby można było w bezpieczny sposób korzystać z wózków widłowych. Można również próbować zapobiegać takim usterkom poprzez regularną kontrolę i konserwację wszystkich układów.

 

Konserwacja wózków widłowych

Codzienna eksploatacja pojazdów na magazynach czy halach produkcyjnych sprawia, że mogą pojawić się usterki w różnych układach, co jest całkowicie normalnym zjawiskiem. Jednak, aby im zapobiegać, operatorzy wózków widłowych mogą regularnie sprawdzą stan techniczny wszystkich mechanizmów napędowych, cięgien nośnych i mocować czy ocenić działanie elementów bezpieczeństwa i ograniczników oraz urządzeń sterujących, oświetleniowych, a także sygnalizacyjnych. Są to podstawowe rzeczy, które powinny być regularnie kontrolowane i konserwowane. Co więcej, warto również sprawdzać poziom płynów - chłodniczego, hamulcowego oraz oleju. Należy pamiętać, że pojazd powinien być wyłączony przez co najmniej 15 minut, aby się nie poparzyć. Musi być on także ustawiony na równej powierzchni.

 

Uzupełnienie brakujących płynów oraz ich wymiana, zainstalowanie nowej butli w przypadku wózków widłowych na gaz czy ogólne oględziny stanu technicznego przed i po wykonaniu pracy to podstawowe czynności konserwacyjne, które bez problemu może wykonać operator maszyny.

 

Naprawa wózków widłowych

W przypadku, kiedy w trakcie pracy została zauważona poważna usterka taka, chociażby jak problem z unoszeniem ładunków czy zmiana koloru spalin należy niezwłocznie wyłączyć pojazd z użytkowania. Tego typu problemy powinny być zgłaszane do kierowników, konserwatorów, a także odpowiednich serwisów, które zajmują się naprawą takich urządzeń. W zależności od usterki, a także umiejętności mechanicznych, operator może podjąć się jej usunięcia. Jednak w przypadku poważnych awarii lepiej, aby naprawy podjęły się wykwalifikowane w tym kierunku osoby.

0
Feed

Zostaw komentarz