PM-GRUPA

Blog

Nasze motto to profesjonalizm i zadowolenie klienta

 

Wózki widłowe do każdej aplikacji – sprawdź nas !!!

 • 26/04/2022 0 Komentarze
  Widły do palet - poznaj najważniejsze informacje na ich temat

  Rozwój technologiczny pozwolił na wynalezienie maszyny, bez której żadna osoba pracująca na dużym magazynie czy w centrum dystrybucyjnym nie wyobraża sobie pracy. Wózek jezdniowy znacznie ułatwił transport ciężkich towarów z miejsca na miejsce. Pozwolił na usprawnienie wielu czynności, dzięki czemu zyskał tak wielu zwolenników. Oczywiście sam ten sprzęt byłby znacznie mniej użyteczny, gdyby nie widły do palet. Ten element do nieodzowna część praktycznie każdego wózka jezdniowego. Dlatego właśnie warto poznać najważniejsze informacje na jego temat.

   

  Dowiedz się więcej
 • 07/04/2022 0 Komentarze
  Transport wózków widłowych - jak bezpiecznie przewieźć urządzenia?

  W każdym centrum dystrybucyjnym, a także w firmie zajmującej się produkcją własnych towarów niezwykle potrzebne są urządzenia, za pomocą których będzie można przewozić palety czy też różne ciężkie przedmioty z miejsca na miejsce. Dlatego dla wielu przedsiębiorców nieodzownym elementem wyposażenia są wózki widłowe. Ich zakup czy też wynajem znacząco ułatwi pracę wielu osób, a dodatkowo usprawni wykonywanie obowiązków. Warto jednak pamiętać o tym, że maszyny te nie posiadają zezwolenia na poruszanie się po drogach. Dlatego przy dokonywaniu transakcji, należy zastanowić się nad ich transportem.

   

  Dowiedz się więcej
 • 25/02/2022 0 Komentarze
  Jakie standardy powinno spełniać ogumienie do wózków widłowych?

  Każdy magazyn czy też dział produkcyjny wymaga innych rozwiązań, które będą dostosowane do potrzeb danej firmy. Dotyczy to zarówno infrastruktury, jak i pojazdów poruszających się po terenie zakładu pracy. Dlatego też, jeśli korzysta się z pomocy wózka widłowego, to warto zastanowić się nad tym, jakie ogumienie będzie odpowiednie do danego rodzaju działalności. W tym artykule przedstawimy standardy, jakie powinno ono spełniać.

   

  Dowiedz się więcej
 • 15/02/2022 0 Komentarze
  Naprawa i konserwacja wózków widłowych

  Wygięcie masztu, kłopoty z hamowaniem, nietypowy kolor dymu wydobywającego się z wydechu to tylko niektóre czynniki, które powinny zaniepokoić właścicieli pojazdów jezdniowych wykorzystywanych na magazynach czy halach produkcyjnych. Tego typu sytuacje są impulsem do działania. Naprawa popsutych komponentów jest konieczna, aby można było w bezpieczny sposób korzystać z wózków widłowych. Można również próbować zapobiegać takim usterkom poprzez regularną kontrolę i konserwację wszystkich układów.

   

  Dowiedz się więcej
 • 28/12/2021 0 Komentarze
  Osprzęt do wózków widłowych - rodzaje i przeznaczenie

  W centrach logistycznych, dystrybucyjnych czy też na halach produkcyjnych potrzebne są zazwyczaj maszyny, które poradzą sobie z transportem palety z towarem z miejsca na miejsce. Jednak w niektórych firmach potrzebne są urządzenia wielofunkcyjne, które dzięki specjalnym dodatkom, mają większy zakres działania. Tak właśnie jest w przypadku wózków widłowych i osprzętu do nich. Obecnie maszyny te to nie tylko widły, ale także i szereg innych akcesoriów, mających pomóc w codziennym funkcjonowaniu na terenie danego zakładu pracy.

   

  Dowiedz się więcej
 • 08/11/2021 0 Komentarze
  Metody nabycia wózków widłowych. Między zakupem a wypożyczeniem.

  Na halach produkcyjnych, placach budowy, w hurtowniach czy sklepach wielkopowierzchniowych potrzeba specjalnych maszyn, które będą w stanie przenosić palety z towarem z miejsca na miejsce. W takich przypadkach warto rozważyć, czy nie przydałby się w firmie wózek widłowy. Można się zastanawiać, co jest bardziej opłacalne - jego wynajem czy też zakup. To wszystko jest zależne od tego, ile będziesz z niego korzystał, czy są to prace sezonowe czy też czekasz, aż naprawią Twój sprzęt, który uległ awarii. W poniższym artykule przedstawimy najważniejsze wskazania do zarówno jednej, jak i drugiej opcji.

   

  Dowiedz się więcej
 • 23/08/2021 0 Komentarze
  Rola wózków widłowych we współczesnej logistyce i transporcie magazynowym.

  Wraz z pojawieniem się dużych fabryk i przestrzeni magazynowych zdawano sobie sprawę z tego, że należy wynaleźć maszynę, która ułatwi transport wytwarzanych dóbr. Już w latach 20. poprzedniego wieku pojawiły się pierwsze wózki widłowe, które zrewolucjonizowały całą logistykę firm. Od tamtego czasu zaszło dużo zmian, jednak jedno nie zmieniło się – maszyny te są niezwykle przydatne, a przede wszystkim potrzebne na wielkopowierzchniowych obiektach, zajmujących się produkcją.

   

  Dowiedz się więcej
 • 12/08/2021 0 Komentarze
  Rodzaje wózków widłowych. Spalinowy czy elektryczny - co wybrać?

  Coraz rzadziej wykorzystuje się siłę pochodzącą z mięśni człowieka, aby przenieść z miejsca na miejsce naprawdę ciężkie przedmioty czy też umieścić je na dużej wysokości. Na różnego rodzaju magazynach czy też halach produkcyjnych chętnie wykorzystuje się do tego typu działań wózki widłowe. Wraz z rozwojem technologii na rynku pojawiły się maszyny zarówno spalinowe, jak i elektryczne. Każdy typ ma swoje plusy i minusy, które warto przeanalizować przed zakupem czy też wynajmem takiego sprzętu.

   

  Dowiedz się więcej